Menu

Děti a píseň zrušeno

Velmi nás mrzí, že musíme dnes přijít s prohlášením o zrušení oblastní přehlídky pro rok 2020, plánované na 18. října 2020 ve Veselí nad Moravou.

Když jsme byli letos na jaře nuceni oblastní postupovou přehlídku přesunout na podzimní termín, nikdo z nás nepočítal s ještě vážnější situací, kvůli níž opět nebude možné přehlídku uspořádat. Bohužel na základě restriktivních opatření platných v souvislosti s pandemií COVID 19 vyplývá, že není možné soutěž zrealizovat (zákaz pořádání akcí se zpěvem, omezený počet osob ve vnitřních prostorech atd…).

Zemské a celostátní kolo je v současné chvíli připravováno v plném rozsahu. Protože se však nepodařilo uspořádat všechna základní kola a ani kolo postupové, prosíme Vás – organizátory postupových přehlídek (pouze ty z Vás, kterým se přehlídka podařila zrealizovat v plném rozsahu) o nominaci postupujících dětí přímo do zemského kola, a to dle následného klíče: z kol, kde měly postupovat dvě děti, nominujte prosím jedno dítě, z kol, kde měly postupovat tři děti, nominujte dvě děti (potřebné informace prosím zašlete na mailovou adresu VKC produkce@kultura-veseli.cz  a NÚLK marketa.lukesova@nulk.cz). Připravuje se Moravskoslezské kolo 1. 11. 2020 v Rožnově pod Radhoštěm a Celostátní kolo 28. 11. 2020 v Divadle Radost v Brně.

Dovolte nám alespoň touto cestou poděkovat za veškeré úsilí, jež jste vynaložili při pořádání postupových přehlídek, za přípravu dětí a podporu dětského zpěvu obecně. Věříme, že se v příštím roce sejdeme již za běžných okolností a opět společně prožijeme přehlídky dětských zpěváčků bez omezení a v plném rozsahu.

PhDr. Martin Šimša, PhD., ředitel Národní ústav lidové kultury

Bc. Michal Blažíček, ředitel Veselské kulturní centrum