MFF Strážnice 2017 už za pár dní

Každý poslední víkend v červnu se do Strážnice sjíždějí tisíce návštěvníků, aby se pobavily a užily si příjemné atmosféry města, zámeckého parku a skanzenu. Během festivalu se mohou potěšit krásou lidových písní, tanců a krojů ve slavnostním průvodu i v mnoha různých pořadech, zkusit si i tance z cizokrajných koutů světa a společně si zazpívat a zatancovat u lidových muzik. Najdou zde zábavu i poučení, mohou zhlédnout vystoupení nejen našich, ale i zahraničních souborů a seznámit se tak s jinými kulturami.

Podrobnosti o pořadech a účinkujících a další zajímavosti budeme postupně dodávat na internetové stránky festivalu www.festivalstraznice.cz, najdete je také na facebookové stránce Festival Strážnice.

Letošní ročník festivalu nabídne divákům v pořadu zahraničních souborů „dudácké kontrasty“, vystoupení dudáckých muzik z různých zemí. Mnoho diváků se už po léta účastní hodnocení v populární Soutěži o nejlepšího tanečníka slováckého verbuňku, která se uskuteční již po dvaatřicáté. Velkou oblibu získaly u návštěvníků festivalu regionální pořady. Ten hlavní se koná v sobotu od 20.30 na amfiteátru Bludník a představí region severních a severo-východních Čech. Po dvou letech se vrací Domovina, pořad národnostních menšin žijících na území naší země. Hlavní večerní programy budou také lákavé. Páteční s názvem Tři mušketýři pozve na setkání s hudebními osobnostmi. Vzpomeneme na tři primáše, od jejichž narození letos uplyne 95 let – Jaroslav Staněk, Jura Petrů a Slávek Volavý. Sobotní program s titulem Portášské chodníčky bude připomínkou třístého výročí založení portášského sboru. V neděli dopoledne se tradičně schází milovníci hudebních pořadů. Letošní bude věnován osobnosti redaktora, muzikanta a publicisty Jaromíra Nečase.

Mezi tradiční programové stálice festivalu jistě patří programy v areálu skanzenu: setkání se zpěvem a vínem, přehlídka tradičních řemesel, folklorní klub a škola a tvůrčí dílny a hry v areálu skanzenu. Nebude chybět přehlídka dětských lidových muzik Muzičky nebo celodenní pořad o svatbě na Veselsku. V sobotu odpoledne projde městem oblíbený slavnostní průvod. Nebudou chybět zábavy ve dne i v noci s cimbálovými a dechovými muzikami.

Na každoroční setkání se vždy těší nejenom samotní návštěvníci, ale i desítky účinkujících od nás i ze světa, neboť festival je už tradičně místem setkávání přátel lidových tradic a zábavy. Festival probíhá nejen na amfiteátrech v zámeckém parku, ale také ve vinohradnickém areálu a před usedlostmi v nedalekém strážnickém skanzenu. Programy komornějšího charakteru zájemci sledují rovněž ve vlastní budově zámku.

Svůj samostatný folklorní festival mají ve Strážnici i děti. Poprvé byl uspořádán v roce 1957, v následujících letech probíhal nepravidelně a od roku 2000 se opakuje každoročně. Vždy na začátku června ulice města ožijí dětmi v malebných krojích a vystoupení malých tanečníků a zpěváků pokračuje v zámeckém parku i ve skanzenu. Diváci mohou obdivovat bezprostřednost dětí nejen našich, ale i zahraničních souborů. Od roku 2009 je festival Dětská Strážnice součástí Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice.

72. ročník Mezinárodního folklorního festivalu Strážnice 2017
a 35. ročník folklorního festivalu Dětská Strážnice 2017
22.-25. 6. 2017

Comments(4)

 1. Odpovědět
  Tlachová Eva says:

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat jak je to se vstupným ☺.
  Předem děkuji

  • Odpovědět
   test test says:

   Vstupenky platné do celého festivalového areálu a na všechny pořady mimo vstupné do budovy zámku
   pátek 23. 6. 2017 – 200,- Kč
   sobota 24. 6. 2017 – 300,- Kč
   neděle 25. 6. 2017 – 150,- Kč
   Permanentní vstupenka pátek – neděle 23. – 25. 6. 2017 – 450,- Kč
   Permanentní vstupenka pro členy FoS a držitele ISIC karty – 300,- Kč
   Vstupenky do parku (neplatí na pořady)
   pátek 23. 6. 2017 – 80,- Kč
   sobota 24. 6. 2017 – 80,- Kč
   neděle 25. 6. 2017 – 80,- Kč
   vstup volný
   – děti do 15 let (po předložení dokladu pro prokázání věku)
   – důchodci nad 70 let (po předložení průkazu)
   – držitelé průkazu TP, ZTP, ZTP/P

 2. Odpovědět
  Kristýna says:

  Kde se vstupenky prodávají?

  • Odpovědět
   Vítězslav Jaroš says:

   Dobrý den, vstupenky se prodávájí v pokladnách u vstupu do areálu.

Post a comment

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..