NULK.cz - Tisková sestava

Podrobné vyhledávání Úterý, 21. února 2017, svátek má Lenka
Národní ústav lidové kultury
Národní ústav lidové kultury
Kontaktní informace
Národní ústav lidové kultury
Zámek 672
Strážnice
696 62
Telefon: +420 518 306 611
Fax: +420 518 306 615
Email: info@nulk.cz
Informace

Elektronická knihovna

Elektronická knihovna je jeden z projektů výzkumného záměru Národního ústavu lidové kultury, na kterém pracujeme od roku 2004.  Prioritní snahou elektronické knihovny je zpřístupňovat odborné i laické  veřejnosti některé vědecké (periodické i neperiodické) publikace týkající se lidové kultury. Většinou se jedná o tiskoviny, které jsou v síti knihoven i elektronických médií těžko dostupné, nebo nedostupné. Jsou k dispozici pouze prezenčně ve studovnách, pro svou ojedinělost a z ní vyplývající neustálé používání jsou často poškozeny, nebo některé jejich části úplně chybí. Digitalizace materiálu zajistí nejen obsahovou archivaci, ale především ho také znovu zpřístupní veřejnosti v plném rozsahu a kvalitě.
Nově jsme do elektronické knihovny zahrnuli také některé současné výstupy odborné činnosti Národního ústavu lidové kultury, jejichž vydání tiskem by bylo ekonomicky nevýhodné. Ovšem bylo by také škoda, aby tyto zpracované dokumenty zůstaly „zapomenuty“ v archivu. Vydání v elektronické podobě je jistě ekonomicky méně náročné, nezatěžuje skladové prostory, jeho velkou výhodou je možnost využití hypertextového propojení i snadného vyhledávání jednotlivých informací.
K řešení koncepčních otázek týkajících se elektronické knihovny byla v roce 2003 ředitelem NÚLK ustavena redakční rada elektronické publikační činnosti.
Věříme, že používání naší elektronické knihovny vám usnadní práci, ušetří čas i finanční prostředky. Budeme rádi, když na naši adresu zašlete své připomínky, které nám pomohou vylepšovat tento projekt zaměřený na odbornou i laickou veřejnost.

Vstup do knihovny.

Vytištěno ze serveru http://www.nulk.cz. Copyright © 2006-2007 Národní ústav lidové kultury.