Zpěváčci Slovácka 2017. Seznamte se!

V sobotu 22. dubna 2017 se uskutečnilo oblastní kolo soutěže Zpěváček Slovácka dětských zpěváků ve věku 10-15 let. Akci pořádalo Veselské kulturním centrum a Agentura AV pod záštitou Města Veselí nad Moravou a Národního ústavu lidové kultury. V kulturním domě ve Veselí nad Moravou se soutěžního klání zúčastnilo 37 dětí, které postoupily z regionálních soutěží konaných v březnu a dubnu 2017:

Zpěváček Strážnicka Vaška Harnoše (Strážnicko, Strážnice)
Slovácká stuha (Veselsko, Veselí nad Moravou)
Horňácký zpěváček (Horňácko, Lipov)
O malovaný tulipán Boženy Šebetovské (Podluží, Stará Břeclav)
Zpěváček Podluží (Podluží, Starý Poddvorov)
Zpěváček Hanáckého Slovácka (Hanácké Slovácko, Ždánice)
Vyletěla holubička (Kyjovsko, Kyjov)
Dětská pěvecká soutěž Jaromíra Měchury (Kyjovsko, Svatobořice-Mistřín)
Zazpívej slavíčku (Uherskohradišťsko, Uherskobrodsko, Kopanice, Uherský Brod)
Mikulovský zpěváček (Mikulovsko, Mikulov)

O výkonech soutěžících rozhodovala odborná porota, která vybrala tři vítěze a deset dalších postupujících, kteří se představí v zemském kole Zpěváček Moravy a Slezska v neděli 14. května 2017 ve Valašském Meziříčí. Ti nejlepší pak zazpívají v celostátním kole Zpěváček 2017 v sobotu 17. června 2017.

Foto: Vojtěch Peša pro Veselské kulturním centrum

Ceny získali:
1. místo: Alžběta Mičková, Moravský Písek (Slovácká stuha)

2. místo: Dorotka Brůčková, Velké Bílovice (Zpěváček Hanáckého Slovácka)

3. místo: Adéla Řiháková, Svatobořice-Mistřín (Soutěž J. Měchury)


Do Zpěváčka Moravy a Slezska (14. 5. 2017) postupují dále tito zpěváčci
(řazeno podle pořadí, v jakém vystupovali na oblastní soutěži):

Babeta Růžičková, Kyjov (Vyletěla holubička)


Lucie Gajdová, Kyjov (Vyletěla holubička)

Petr Huňař, Břeclav (O malovaný tulipán Boženy Šebetovské)


Eliška Horehleďová, Ždánice (Zpěváček Hanáckého Slovácka)


Kateřina Jurnyklová, Buchlovice (Zazpívej slavíčku)


Amálie Koníčková, Hradčovice (Zazpívej slavíčku)


Ondřej Moštěk, Vlčnov (Zazpívej slavíčku)

Matěj Šobáň, Újezdec u Uherského Brodu (Zazpívej slavíčku)


Magdalena Žmolíková, Nedakonice (Zazpívej slavíčku)


Anna Mičková, Kozojídky (Slovácká stuha)

Porota rozhodovala ve složení:
Předseda: Jan Gajda ze Strážnice, primáš, zpěvák CM Danaj
Martin Hrbáč z Veselí nad Moravou, primáš, zpěvák Horňácké cimbálové muziky
Jaroslav Smutný z Veselí nad Moravou, muzikant, zpěvák, sběratel lidových písní
Hana Petrů z Moravan-Kameňák, zpěvačka, vedoucí ženské sboru Tetky
Josef Varmuža z Dambořic, muzikant, zpěvák, vedoucí mužáckého sboru
Světlana Přibylová z Dolních Bojanovic, učitelka zpěvu na ZUŠ
Lenka Švehlíková z Uherského Brodu, vedoucí souboru Olšava, zpěvačka, tanečnice
Ivana Zámečníková z Uherského Hradiště, učitelka zpěvu na ZUŠ
Jiří Vrbka z Mikulova, primáš CM Klaret, ředitel ZUŠ
Josefka Barchetti z Percholdsdorfu u Vídně, zpěvačka

Hrála Cimbálová muzika Matěje Kůrečky

a cimbálová muzika Radošov s přimášem Radimem Havlíčkem

Pořadem provázeli Tereza Habartová a Martin Rezek

Celá fotogalerie Veselského kulturního centra (foto Vojtěch Peša) zde: Zpěváček Slovácka 2017

Tady bychom mohli skončit.
Jenže my bychom vám rádi představili VŠECHNY zpěváčky, kteří se do oblastního kola probojovali.
Tady jsou v pořadí, v jakém vystupovali ve Veselí nad Moravou.

Další fotografie najdete na fb stránce Antonína Vrby: Velká fotoreportáž ze Zpěváčka Slovácka

Fotografie přináší také Folklorní akademie: Zpěváček Slovácka 2017

Videozáznam najdete na youtube kanálu Antonín Vrba

Původní pozvánka:

Podrobnosti najdete na facebookové stránce Zpěváček Slovácka.

 

Komentář k příspěvku

*